dom mobilny
06
lis

Ile kosztuje domek mobilny i od czego zależy cena?

Domy mobilne to coraz popularniejszy trend w Polsce, który oferuje wiele możliwości dzięki nieprzywiązaniu obiektu do stałego gruntu. Roczna produkcja domów mobilnych sięga kilku tysięcy. Domki letniskowe lub całoroczne można przemieszczać w dowolne miejsce na uprzednio przygotowaną działkę, co pozwala na częstą zmianę otoczenia. Co więcej, w domku mobilnym można mieszkać przez cały rok, tak jak w zwykłym domu, co umożliwiają gruba warstwa wełny mineralnej chroniąca przed mrozem, solidność konstrukcji oraz pełne wyposażenie. Wystarczy jedynie uzyskanie pozwolenia na budowę i zgłoszenie mobilnego domku do starostwa powiatowego, by móc cieszyć się przebywaniem w lokum na kółkach. Wszystkie te zalety i udogodnienia wiążą się oczywiście ze stosowną ceną. Ile kosztuje budowa domu mobilnego i co wpływa na jego cenę?

Domy mobilne – od czego zależy cena?

Koszt domku mobilnego zależy przede wszystkim od metrażu oraz od wyposażenia i standardu. Szeroki wybór daje możliwość dostosowania lokum na kółkach do własnych preferencji i budżetu.

Domki mobilne a wielkość

Domki mobilne mają różne wielkości. Niektóre mogą spokojnie pomieścić całą rodzinę, inne natomiast sprawdzą się dla dwóch osób. Najmniejszy mobilny domek letniskowy w Holiday Homes ma 28 m2. Największa powierzchnia użytkowa sięga natomiast nawet 70 m2, co można porównać do tradycyjnego domu. Obecność wielu pokoi, w tym pokoju dziennego i kilku sypialń oraz wyznaczonego miejsca na kuchnię to komfort, jakiego nie da żadna przyczepa kempingowa. Oczywiście im większy jest dom mobilny, tym większa też jego cena.

Wyposażenie domu mobilnego a cena

Mobilny dom można kupić bez wyposażenia lub z wyposażeniem. W ofercie Holiday Homes znajdziesz trzy wersje domków na kółkach:

  • Basic – domy mobilne do samodzielnego wyposażenia, z gotowymi instalacjami w wersji ekonomicznej;
  • Comfort – wersja z podstawowym wyposażeniem, czyli z aneksem kuchennym, meblami, łóżkami i narożnikiem z funkcją spania, podstawowym AGD, armaturą i ogrzewaniem (grzejniki elektryczne w każdym pomieszczeniu);
  • Premium+ – gwarantujące najwyższy komfort użytkowania szerokie wyposażenie dodatkowe, w tym komplet AGD, meble z systemami cichego domyku, łóżka tapicerowane, klimatyzacja i rolety plisowane w oknach.

Na cenę może też mieć wpływ dodatkowe ogrzewanie podłogowe czy instalacje gazowe, które sprawdzają się zwłaszcza w przypadku całorocznego domku mobilnego. Im więcej udogodnień, tym większa cena domu na kółkach.

Ile kosztuje dom mobilny? Cena domku na kółkach

Ceny domów mobilnych w Holiday Homes zaczynają się od 100 tys. zł netto za domek 28 m2 w opcji do samodzielnego wyposażenia. Im wyższy standard tego typu obiektu, tym bardziej zwiększają się jego koszty. Cena dobierana jest indywidualnie, w zależności od potrzeb klienta ustalanych na etapie projektowania. Dom mobilny to gwarancja najwyższej jakości i trwałości na długie lata, dzięki czemu inwestując w lokum na kółkach, masz pewność kupna obiektu spełniającego wszystkie warunki mieszkaniowe, który posłuży nawet następnym pokoleniom. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą domków mobilnych Holiday Homes!