dom mobilny zima
08
wrz

Czy można mieszkać zimą w domku mobilnym?

Domki mobilne kojarzą się głównie z latem i wakacjami, kiedy to chcemy wypocząć w nowym otoczeniu, korzystając z urlopu. Jednakże prócz mobilnego domku letniskowego dostępny jest również specjalny domek mobilny całoroczny, w którym można przebywać nawet zimą. Urlop zimowy w domku na kółkach? A może zamieszkanie w nim na stałe, niezależnie od pory roku? Żaden problem! Jak zatem prezentują się domki holenderskie z okresie zimowym?

Całoroczne domki mobilne – co je wyróżnia?

Całoroczne domy mobilne są zbudowane w technologii szkieletowej, podobnie jak tradycyjne domy jednorodzinne. Oczywiście główna różnica polega na tym, że są wyposażone w osie oraz koła, dzięki którym można je przemieszczać. Dzięki odpowiedniej konstrukcji domku całorocznego, solidności i wysokiej jakości materiałów użytych do jego wykonania, a także odpowiedniej warstwy ogrzewania można w nim mieszkać niezależnie od pogody czy pory roku. Zatem choć z zasady domki holenderskie są obiektami rekreacji sezonowej, nic nie stoi na przeszkodzie, by stały się naszym stałym miejscem zamieszkania, bez względu na warunki pogodowe.

Domek mobilny w okresie zimowym a ogrzewanie

Co jednak, gdy zastanie nas mroźna zima? Całoroczne mobilne domki są na to przygotowane! Dzięki grubości ocieplenia w postaci wełny mineralnej w ścianach zewnętrznych, podłodze i dachu, która sięga 15 cm, nie należy obawiać się chłodnego wiatru czy niskich temperatur. Oczywiście to mogłoby nie wystarczyć, dlatego też domki holenderskie naszej produkcji standardowo są wyposażone w klimatyzację z funkcją grzania. Ponadto dom mobilny całoroczny posiada też ogrzewanie elektryczne w postaci grzejników ściennych. Obawiasz się, że to jeszcze za mało? Wyposażymy domek holenderski w centralną instalację gazową! Jeśli natomiast boisz się chłodu ciągnącego od podłogi, możemy dodatkowo zainstalować podgrzewanie podłogowe (wodne lub maty grzewcze). Wszystko to sprawia, że we wnętrzu domku będzie ciepło i przytulnie, nawet jeśli termometry wskażą wyjątkowo niską temperaturę.

Domy mobilne a zima w Alpach czy Norwegii? Jak najbardziej!

Domki na kółkach to komfort użytkowania, gwarancja ciepła i wygody. Oraz rzecz jasna mobilność. Jeżeli chciałbyś pomieszkać na działce w górach w naszym kraju lub też za granicą, np. w austriackich Alpach lub Norwegii (pamiętaj, że działkę wystarczy wydzierżawić, nie trzeba jej posiadać!), całoroczne domki mobilne mogą Ci to zapewnić. To niesamowita okazja do zmiany otoczenia bez konieczności wynajmowania pokoju hotelowego na dłużej. Zabierasz w pełni wyposażone małe mieszkanie ze sobą, z wykończoną łazienką, kuchnią, salonem i sypialnią, nie musząc martwić się zbyt wieloma formalnościami. My natomiast zainstalujemy w Twoim domku ogrzewanie gazowe bądź instalację elektryczną (albo jedno i drugie), tak abyś miał pewność, że chłód nie dostanie się do środka podczas zimowych, mroźnych ferii.

Producent domków mobilnych całorocznych – Holiday Homes

Jeżeli pragniesz własnego domku mobilnego, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą! Zajmujemy się produkcją mobilnych domków letniskowych i całorocznych różnych wielkości, a wieloletnie doświadczenie pozwala nam na projektowanie ich na najwyższym poziomie. Zawsze stosujemy sprawdzone materiały budowlane, pochodzące od renomowanych producentów z Polski, Niemiec i krajów skandynawskich. Jeżeli chcesz zatem zamieszkać w domku holenderskim – czy to latem, czy zimą, czy też przez cały rok – wybierz dla siebie wymarzony model, przedstaw swoje wymagania, a resztę zostaw nam!