domek mobilny
05
lip

Największe zalety domków mobilnych

Domy mobilne to konkurująca z przyczepami kempingowymi inwestycja, na którą decyduje się coraz więcej osób, również w Polsce. To świetna alternatywa dla małego mieszkania, pozwalająca na swobodę przemieszczania się i całkowitą niezależność. Zastanawiasz się, czy zakup domku mobilnego jest opłacalny? Nie wiesz, czy warto zainwestować w takie rozwiązanie? Sprawdź, jakie są zalety domków mobilnych!

Dom mobilny – całoroczny, na wakacje i nie tylko

Cechą charakterystyczną domku na kółkach jest to, że może on służyć zarówno jako wakacyjny domek letniskowy, jak i jako dom całoroczny. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu odpowiednio grubych warstw izolacji w ścianach, dachu i podłodze – wówczas nawet najsroższa zima nie zaburzy komfortu mieszkania. Możesz więc zamieszkać w domku mobilnym przez cały rok, a możesz też wykorzystywać go jako miejsce tymczasowego pobytu np. podczas wakacji lub ferii. Co więcej, domki holenderskie mogą też służyć jako miejsce zamieszkania dla pracowników, którzy wykonują swoją pracę z dala od swojego domu. Masz też możliwość wynająć domek mobilny i nawet na tym zarobić! To także świetna propozycja dla każdego, kto przez dany okres nie może mieszkać u siebie, np. przez wzgląd na remont. Sposobów wykorzystania domku na kółkach jest wiele!

Wielkość i wnętrze domków holenderskich dostosowane do klienta

Marzy Ci się domek holenderski, ale taki, którego wielkość i wnętrze sam wybierzesz? Żaden problem! Szeroki asortyment domów mobilnych oraz dostępne różne pakiety pozwalają na zindywidualizowaną ofertę. Nasze domki mobilne w Holiday Homes mają różne powierzchnie: od 28 m2 do aż 70 m2, w zależności od tego, dla ilu osób są przeznaczone i jak dużo miejsca potrzeba jest klientowi do swobodnego użytkowania. Możesz też zaplanować własny projekt budowlany, a także zdecydować się na umeblowane lub puste wnętrze. Nasze domy mobilne z wyposażeniem posiadają pomieszczenia z aneksem kuchennym, łazienkę, meble, łóżka, sprzęty AGD, a nawet klimatyzację, grzejniki elektryczne czy centralne ogrzewanie, a wszystko to stworzone dla osób ceniących sobie komfort i wygodę. Dzięki tak dużym możliwościom aranżacyjnym i przestrzennym każdy znajdzie dla siebie idealne rozwiązanie.

Domki mobilne, czyli minimum formalności

Kolejną dużą zaletą jest fakt, że z domkiem holenderskim związane jest zazwyczaj minimum formalności. Postawienie każdego domu mobilnego musi jedynie zostać zgłoszone do starostwa powiatowego. Uzyskanie pozwolenia na budowę natomiast przeważnie nie jest konieczne, jeśli – zgodnie z nowymi zasadami – powierzchnia nie przekracza 70 m2, chyba że mowa jest o specjalnych warunkach zabudowy. W razie wątpliwości warto zajrzeć do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub upewnić się w starostwie powiatowym. W znacznej większości przypadków nie ma żadnych przeszkód w postawieniu domku, który jest obiektem budowlanym tymczasowym.

Transport domku mobilnego w dowolne miejsce

Domy mobilne znane są oczywiście ze swojej mobilności. Każdy z domków ma kółka, dzięki czemu jego transport może odbyć się sprawnie i bezproblemowo. Należy jednak pamiętać o uregulowanych prawnie warunkach związanym z przeniesieniem domku mobilnego. Choć można go dowolnie przestawiać na swojej działce, transport w zupełnie inne miejsce wymaga pozwolenia od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Przeniesienie domku powinno odbyć się również nocą przy asystencie pilota, po wyznaczeniu trasy przejazdu. Aby uniknąć niepotrzebnych trudności, warto zlecić to zadanie firmie, które przetransportuje domek za pomocą ciężarówki z lawetą w sposób bezpieczny i szybki.

Możesz postawić dom mobilny nie tylko na własnej działce, ale też na działkach budowlanych, rekreacyjnych, a nawet leśnych i rolnych. Co więcej, możesz również postawić domek na czyjejś działce – wówczas wystarczy umowa dzierżawy. Możliwości transportu tego typu obiektu w różne miejsca są zatem ogromne!

Producent domów mobilnych, czyli Holiday Homes

Przyczepa kempingowa już Ci nie wystarcza i szukasz czegoś lepszego? A może po prostu planujesz zakup wymarzonego domku na kółkach, który będzie Ci mógł służyć przez długie lata? Koniecznie sprawdź ofertę Holiday Homes! Produkujemy estetyczne, trwałe domy mobilne już od kilkunastu lat, stosując materiały wyłącznie od sprawdzonych producentów z Polski, Niemiec i krajów skandynawskich. Szeroka oferta, pewność bezpiecznego transportu i wysoka jakość domów mobilnych to cechy, które doceniają klienci nie tylko z Polski, ale też innych krajów. Zapraszamy do kontaktu i poznania naszej oferty!