Wnętrze domku mobilnego
05
kwi

Czy można mieszkać w domku mobilnym przez cały rok?

Domki mobilne stają się w Polsce coraz bardziej popularne. Są bardzo funkcjonalne i wygodne, a możliwość ich przemieszczania stanowi ogromną zaletę dla wielu osób. Często zakup domku na kółkach planujemy jedynie pod kątem wyjazdów wakacyjnych. Czy da się jednak zamieszkać w nim przez cały rok? I czy warto wybrać domek mobilny w alternatywie do zwykłych, małych mieszkań?

Domki mobilne a pora roku

Mogłoby się wydawać, że mobilne domki będą odpowiednie jedynie na lato, kiedy mamy pewność, że temperatura nie spadnie zbyt nisko, podczas gdy zimą najlepiej jest wrócić do ciepłego budynku. Nic bardziej mylnego! Domy mobilne zapewniają komfort cieplny dzięki odpowiednio grubym warstwom wełny mineralnej w podłodze, ścianach i dachu. Co więcej, w domkach są instalowane standardowo elektryczne grzejniki ścienne, opcjonalnie klimatyzacja z funkcją grzania albo alternatywnie, za dopłatą, ogrzewanie gazowe, dzięki czemu z pewnością nie będziemy musieli się martwić, że zmarzniemy, gdy zastanie nas mroźna zima. Ponadto ich solidna konstrukcja i wysokojakościowe materiały sprawiają, że żadne silne wiatry czy ulewy nie są im straszne. Właśnie dlatego w domku mobilnym można swobodnie mieszkać przez cały rok, bez obawy o jego wytrzymałość.

Wyposażenie domków na kółkach

Domek mobilny to nie przyczepa kempingowa – posiada pokoje, łazienkę i kuchnię, a odpowiednio duży będzie idealnym lokum dla całej rodziny. Zawiera w sobie wszystkie niezbędne instalacje, które pozwolą na duży komfort użytkowania. Nie ma problemu, by wyposażyć domek w meble i wszystkie odpowiednie sprzęty. Salon z telewizorem? Żaden kłopot! Kolejną zaletą domków mobilnych jest ich wyjątkowy design – potrafią prezentować się lepiej niż niejeden dom dzięki nowoczesnemu układowi obiektu i estetycznemu wykończeniu na zewnątrz. Wygląd domku oczywiście zależy tylko od nas i od tego, w jaki sposób będziemy o niego dbać. Ważne jednak, że dzięki zastosowaniu tradycyjnych materiałów budowlanych możemy czuć się w nim jak w prawdziwym domu.

Gdzie można postawić domek mobilny?

Przemieszczanie to jedno, ale trzeba jeszcze znaleźć miejsce do postawienia naszego domku. Nie musimy posiadać działki – wystarczy, że weźmiemy ją w dzierżawę i przygotujemy odpowiednio utwardzoną powierzchnię, co nie wymaga od nas dużego nakładu finansowego. By postawić domek mobilny, konieczne jest załatwienie formalności, czyli zgłoszenie go w Starostwie Powiatowym. Pozwolenia na budowę prawo wymaga jedynie wtedy, gdy wielkość domków mobilnych przekroczy 35 m2. Do wyboru są różne modele domków, tak by każdy znalazł coś odpowiedniego dla siebie. Ogromną zaletą jest fakt, że posiadamy pełną kontrolę nad kosztami i nie musimy przejmować się kwestiami budowy – domki mobilne są od razu gotowe do zamieszkania.

Przemieszczanie domku na kółkach

Fakt, że domek mobilny nie jest trwale związany z gruntem, daje naprawdę dużo możliwości. W razie potrzeby możemy przeprowadzić się na drugi koniec Polski, dom zabierając ze sobą! Możemy też po prostu przemieszczać go na swojej działce z miejsca na miejsce. Często potrzebujemy zmiany otoczenia, by odświeżyć swój umysł, odmienić sobie codzienność, uciec od uciążliwych sąsiadów lub zostawić za sobą jakiś rozdział naszego życia. Domek na kółkach nadaje się do tego idealnie. Łatwiej jest przemieścić się na stałe, zabierając ze sobą swoje mieszkanie, niż mierzyć się z kupnem lub wynajmem nowego.

Wybierz dla siebie idealny domek mobilny całoroczny!

W domkach holenderskich nie trzeba mieszkać tylko w trakcie urlopu – spokojnie mogą one stać się naszym całorocznym miejscem pobytu dzięki licznym zaletom i wygodom, jakie zapewniają. Jeżeli chcesz zamieszkać w domku mobilnym zaprojektowanym według własnych preferencji, również masz taką możliwość! W Holiday Homes możesz zdecydować się na wersję bez wyposażenia i urządzić domek tak, jak chcesz. Oferujemy również szeroki wybór układów pomieszczeń i wielkości mieszkania. Napisz do nas i wybierz dla siebie idealny dom mobilny, by móc w nim zamieszkać na stałe!