domek mobilny w środku
09
maj

Jak się mieszka w domku mobilnym?

Domek mobilny to inaczej dom na kółkach, który nie jest na stałe związany z gruntem, dzięki czemu możliwe jest jego przemieszczanie. Powstaje w technologii szkieletowej, czyli tej samej, w której są budowane domy jednorodzinne. Mieszkanie w domku mobilnym staje się coraz bardziej popularne wśród osób, które pragną życia w zgodzie z naturą oraz cenią sobie swobodę i mobilność. Jak więc wygląda życie w mobilnym domku holenderskim?

Domy mobilne, czyli niezależność i wolność

Jakie są zalety mieszkania w domku mobilnym? Przede wszystkim to wolność i niezależność, czyli marzenie wielu osób; wszystko dzięki swobodzie przemieszczania się, a także możliwości zmiany miejsca zamieszkania w dowolnym momencie. Wystarczy przygotować uprzednio grunt na działce, nie tylko własnej, ale też dzierżawionej, i z pomocą odpowiedniego transportu przewieźć dom w inne miejsce. Kolejnym plusem jest fakt, że domek mobilny wymaga mniej formalności – pozwolenia na budowę potrzebują jedynie domki o powierzchni większej niż 35 m2, a jedyną koniecznością, o której należy pamiętać, jest zgłoszenie postawienia lokum w Starostwie Powiatowym. Jeżeli mamy uciążliwych sąsiadów, chcemy zmienić pracę lub tymczasowo zamieszkać w górach bądź nad morzem, domek holenderski będzie gotowy do transportu w każdej chwili.

Domek mobilny – przestrzeń

Mobilne domki holenderskie to nie przyczepa kempingowa – można je raczej porównać do małych mieszkań. Powierzchnię można dobrać pod własne preferencje. Są takie o wielkości 28 m2, a są też takie sięgające aż 56 m2, do których spokojnie można wprowadzić się z całą rodziną. Własne pokoje, łazienka, pomieszczenie z aneksem kuchennym czy salon to standardy domków mobilnych. Przestrzeń można zagospodarować według swoich potrzeb, tak by zapewnić sobie najwyższy komfort użytkowania. I choć mobilne lokum nie dorówna piętrowemu domowi, dobrze zaprojektowane i odpowiednio dobrane do stylu życia pozwoli na doskonałe warunki mieszkania nawet dla kilku osób. Dla bałaganiarzy minusem może okazać się fakt, że na stosunkowo niewielkiej przestrzeni łatwo widać brak porządku, choć jednocześnie jest też mniej miejsca do posprzątania.

Wyposażenie domku mobilnego

Aby mieszkać w dobrych warunkach, trzeba też zwrócić uwagę na wnętrze domów mobilnych. Możemy zdecydować się na opcję bez wyposażenia lub wraz z nim. Co ważne, w domku holenderskim można swobodnie posiadać sprzęt elektroniczny, np. telewizor w salonie czy różne urządzenia w kuchni, co pozwoli na poczucie mieszkania w zwykłym domu. Ponadto różne meble, takie jak wygodne kanapy, narożniki z funkcją spania, szafki nocne czy łóżka zapewnią wysokiej jakości warunki mieszkaniowe. Można też za dodatkową opłatą zdecydować się na ogrzewanie gazowe, a nawet klimatyzację. Domki mobilne pozwalają na komfortowe życie z dala od hałaśliwych centrów miast, a wyposażenie na miarę zwykłego domu sprawi, że mieszkanie tam będzie czystą przyjemnością.

Całoroczne domki mobilne naszej produkcji

Mobilnym domkiem letniskowym możemy cieszyć się nie tylko latem – można w nim mieszkać przez cały rok! Nawet gdy zimą nastanie ostry mróz, w domkach holenderskich będzie ciepło dzięki odpowiednim instalacjom i elektrycznym grzejnikom. Jako producent domków mobilnych z wieloletnim stażem możemy pochwalić się szeroką ofertą i wysoką jakością domków, o czym przekonało się już wielu klientów. Jeżeli masz jakieś pytania lub interesuje Cię zakup domu mobilnego – zapraszamy do kontaktu!