projekt domku mobilnego
10
kwi

Jak wygląda projekt domku mobilnego?

Domki mobilne mogą mieć różne wielkości, wyposażenie czy układ pomieszczeń. Pozwala to na dostosowanie całego lokum na kółkach do indywidualnych preferencji i potrzeb. Czy można zaproponować własny projekt domku mobilnego? Jak wygląda taki projekt i na co powinno się zwracać szczególną uwagę?

Na co zwracać uwagę na etapie projektowania domku mobilnego?

Dom mobilny powinien przede wszystkim zapewniać wygodę, funkcjonalną przestrzeń i komfort każdego z domowników. Istnieje kilka ważnych punktów, które warto rozważyć jeszcze na etapie projektowania, zanim rozpocznie się budowa domu mobilnego.

  1. Metraż domów mobilnych – to najistotniejsza kwestia, którą warto rozważyć na samym początku. Zależy głównie od tego, ile osób będzie przebywać lub mieszkać w środku oraz czy będą wśród nich dzieci i/lub zwierzęta. Wiele też zależy od indywidualnych preferencji – niektórym wystarczy niewiele miejsca do wygodnego pomieszkiwania, inni natomiast wolą więcej przestrzeni bądź mają wiele rzeczy do przechowywania. Oczywiście należy też zwrócić uwagę na działkę oraz jej wielkość. Ponadto należy mieć na uwadze miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Czytaj dalej: gdzie można postawić domek mobilny.
  2. Układ pomieszczeń – warto dobrze go przemyśleć, by zapewnić sobie komfort. Domek mobilny może zawierać w sobie salon, sypialnie (np. dla rodziców i dzieci), kuchnię i łazienkę, jednak ich układ może różnić się, co zależy głównie od liczby mieszkańców. Najważniejsze jest zapewnienie funkcjonalności i wystarczającej przestrzeni do swobodnego poruszania się.
  3. Dostęp do instalacji – istotny jest tutaj dostęp do wody i energii elektrycznej, który należy uwzględnić już na etapie rozmieszczania pokojów. Trzeba też dowiedzieć się, czy na danej działce istnieje możliwość podłączenia się do sieci zewnętrznej, w tym do kanalizacji miejskiej.
  4. Ogrzewanie – należy dostosować je w zależności od tego, czy preferujesz dom letniskowy, w którym planujesz mieszkać głównie latem, czy też zależy Ci na domku mobilnym całorocznym. Ogrzewanie domku mobilnego może przybierać różne formy, od grzejników elektrycznych przez panele na podczerwień aż po ogrzewanie podłogowe.
  5. Wyposażenie domku mobilnego – dom mobilny może być w pełni wyposażony, a można też wyposażyć go samemu własnymi meblami i urządzeniami, co zależne jest od wyboru konkretnego pakietu.

Indywidualny projekt domu mobilnego

Marzy Ci się dom mobilny według własnej wizji, z konkretnym układem pomieszczeń? Masz sprecyzowane wymagania, na których Ci zależy? To nie problem! W Holiday Homes domki mobilne można zaprojektować samemu, we współpracy z doświadczonymi projektantami, którzy podpowiedzą, czy dana wizja jest możliwa do realizacji oraz które rozwiązanie sprawdzi się najlepiej. Możesz też zdecydować o różnych detalach, takich jak kolor dachu i elewacji czy rodzaj paneli.

Domek mobilny – projekt z Holiday Homes

Jeżeli nie wiesz, jak powinien wyglądać Twój projekt domku mobilnego, nie musisz się martwić – we wszystkim Ci pomożemy! Jako producent domków mobilnych mamy duże doświadczenie w projektowaniu i budowie funkcjonalnych mobilnych lokum, które zapewnią wygodę każdemu, zgodnie z jego potrzebami. Nasze domy mobilne mogą mieć różną wielkość, od 28 m2 aż do 70 m2. Zawsze dokładnie omawiamy nasze projekty z klientami, zarówno proponując własne modele, jak i biorąc pod uwagę Waszą wizję na wymarzony domek mobilny. Projekt domku mobilnego przejdzie w etap budowy dopiero wtedy, gdy klient będzie w pełni zadowolony.

Niezależnie od tego, czy sam chcesz zaplanować układ domku mobilnego dla Ciebie i Twojej rodziny, czy też wolisz, byśmy zrobili to za Ciebie, z Holiday Homes masz pewność, że finalnie powstanie domek, w którym każdy dzień będzie spędzany z największą przyjemnością!