budowa domku mobilnego
08
sty

Jak wygląda budowa domku mobilnego?

Mobilny domek letniskowy to dom na kółkach, który nie jest stale związany z gruntem. To tymczasowy obiekt budowlany, który w przypadku wykorzystania do celów mieszkalnych sezonowo traktuje się jako budynek rekreacji indywidualnej, a jeśli jest zamieszkiwany na stałe – jako budynek mieszkalny, który, jak głosi prawo budowlane, wymaga pozwolenia na budowę. Jego wygoda użytkowania i doskonałe warunki nawet do stałego pobytu wiążą się z odpowiednią konstrukcją i budową, którą zajmują się specjaliści. Jak zatem powstaje dom letniskowy na kółkach?

Dom mobilny – konstrukcja i budowa

Budowę domku holenderskiego rozpoczynamy od szczegółowego wywiadu z naszymi klientami, tak by dokładnie poznać ich potrzeby i oczekiwania. Upewniamy się również co do warunków zabudowy samej działki, jeżeli na danym terenie nie istnieje aktualny miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Po etapie projektowania przystępujemy do budowy, tworząc konstrukcję podwozia, ocynkowaną lub nieocynkowaną, w zależności od modelu; rama domu wyposażona jest w osie z kołami, co umożliwia jego późniejszy transport. Następnie budujemy szkielet domku mobilnego z drewna i podłogę. W dalszym etapie zajmujemy się ociepleniem domu mobilnego z pomocą specjalnej wełny mineralnej. Montujemy okna, drzwi i dach oraz podstawowe instalacje. Zawsze stosujemy sprawdzone materiały budowlane, które pochodzą od renomowanych producentów z Polski, Niemiec oraz krajów skandynawskich. Gdy cała konstrukcja jest gotowa, na życzenie naszych klientów możemy ją wyposażyć w meble i armaturę. Na koniec pozostaje transport mobilnego lokum na działkę.

Jeżeli chcesz zobaczyć proces budowy domów mobilnych, sprawdź nasze video!

Zaproponuj własny układ pomieszczeń!

Domy mobilne w Holiday Homes to nie tylko nasza wizja, ale też wymagania klientów. Jeżeli chcesz, możesz zaproponować własny układ pomieszczeń, a my doradzimy Ci co do jego funkcjonalności i chętnie spełnimy Twoje oczekiwania. Każdy dom mobilny jest inny – wszystko dzięki ścisłej współpracy jego przyszłych właścicieli i projektantów. Od początku możesz liczyć na nasze profesjonalne doradztwo; zawsze staramy się minimalizować przyszłe koszty budowy i wskazywać jak najbardziej optymalne i ekonomiczne rozwiązania. Jeżeli masz specjalne życzenia, takie jak np. kolor dachu czy wymarzone panele winylowe, ponadto zależy Ci, by pokoje były ustawione w konkretny sposób, pomożemy Ci wprowadzić te plany w życie!

Ile trwa budowa domu mobilnego?

Czas trwania budowy lokum na kółkach zależy m.in. od ostatecznej powierzchni zabudowy. Niektóre domki mobilne mają nawet 70 m2, zaś te najmniejsze – 28 m2, co wpływa na czas ich powstawania. Wiele też zależy od tego, czy domek mobilny ma być w pełni wyposażony, czy też ma być zupełnie pusty. Średniej wielkości wyposażone domki mobilne budujemy zazwyczaj około 30 dni.

Domek mobilny a przyczepa kempingowa

Jaka jest najważniejsza różnica między domkiem mobilnym a przyczepą kempingową? W zdecydowanej większości przypadków przyczepy są mniejsze i mniej stabilne, mają też gorszą odporność na warunki atmosferyczne, choć jednocześnie łatwiej się je przewozi. Domki mobilne jako obiekty budowlane są znacznie trwalsze, mają dużo więcej przestrzeni i można w nich mieszkać na stałe nawet z całą rodziną w warunkach podobnych do warunków mieszkaniowych. Ich budowa jest bardziej skomplikowana, przez co wymaga większych nakładów finansowych. Jeżeli zależy Ci na mobilnym lokum o solidnej konstrukcji, który posłuży przez wiele lat całej Twojej rodzinie, a nawet następnym pokoleniom, postaw na niezawodny domek mobilny!

Interesuje Cię całoroczny dom mobilny dla Ciebie i Twojej rodziny? Producent domków mobilnych Holiday Homes pomoże Ci spełnić marzenia. Zapraszamy do kontaktu!