FAQ

To domy, które powstają w technologii szkieletowej, w której budowane są również domy jednorodzinne. Ich dodatkowym atutem jest fakt, że domy są wyposażane w osie oraz koła, co sprawia, że nie są na stałe związane z gruntem i umożliwia to ich przemieszczanie.

Nasze domki mobilne można obejrzeć w siedzibie naszej firmy mieszczącej się we wsi Bielkowo na terenie gminy Sianów (woj. Zachodniopomorskie). Zachęcamy do uprzedniego kontaktu celem ustalenia terminy Państwa przyjazdu.

Co do zasady domy mobilne są obiektami rekreacji sezonowej, jednak poprzez zastosowanie odpowiednio grubych warstw izolacji w ścianach, dachu i podłodze (wełna mineralna gr. 15 cm) domy naszej produkcji od lat są użytkowane z powodzeniem m.in. w polskich górach, na północy Norwegii czy austriackich Alpach.

Domy mobilne o powierzchni do 35 m² nie wymagają w Polsce pozwolenia na budowę, a jedynie zgłoszenia postawienia takiego domku na działce do Starostwa Powiatowego. Jeśli chcą Państwo zakupić domek mobilny o powierzchni powyżej 35 m² pozwolenie na budowę może okazać się wymagane. Wówczas zalecamy skontaktowanie się ze Starostwem Powiatowym na terenie, którego znajduje się działka, w celu otrzymania informacji u źródła, jak są interpretowane przepisy prawa budowlanego w tym zakresie przez dane Starostwo Powiatowe. 

Dom mobilny nie może poruszać się samodzielnie po drogach, a jedynie na terenie działki, na której się znajduje, przy pomocy np. ciągnika rolniczego. Rozmiar domu mobilnego przekracza rozmiar standardowych ładunków, dlatego jego transport jest możliwy jedynie nocą w asyście pilota, po wyznaczeniu trasy przejazdu i uzyskaniu stosownych pozwoleń od GDDKiA. Domek mogą Państwo odebrać własnym transportem lub powierzyć to zadanie naszej firmie.

W 99% przypadków domki są dostarczane bezpośrednio na działki klientów bez żadnych przeszkód, ale nie zawsze jest to możliwe za pomocą jedynie ciężarówki z lawetą. Nasi wyspecjalizowani pracownicy ocenią, czy droga dojazdowa, jak i sam wjazd na działkę oraz stan gruntu umożliwiają bezpieczny wjazd na działkę. Jeśli nie, to ciężarówka z domkiem podjedzie możliwie jak najbliżej działki i domek zostanie rozładowywany z lawety za pomocą wciągarki lub w szczególnych sytuacjach dźwigu. W przypadkach, w których wjazd na działkę jest uniemożliwiony domek musi trafić w miejsce docelowe np. za pomocą niewielkiego ciągnika. 

Domki mobilne należy posadawiać wyłącznie na twardym podłożu (tj. płyta fundamentowa lub fundamenty punktowe). Po podpisaniu zamówienia klient otrzymuje prosty schemat z punktami posadowienia określający miejsca rozłożenia podpór (bloczków betonowych lub specjalnie do tego celu przeznaczonych statywów). 

Po rozładowaniu domu z transportu należy ustawić go w uprzednio przygotowanym miejscu na działce, co może odbyć się za pomocą np. niewielkiego ciągnika rolniczego lub dźwigu. Nasze domki standardowo wyposażane są w dyszel z zaczepem kulowym, który można zamontować na jednej lub drugiej stronie domku, co dodatkowo ułatwia ustawianie domku z użyciem ciągnika. Następnie pozostaje jedynie wypoziomowanie domu oraz podłączenie do mediów. 

Tak, jak najbardziej jest to możliwe. Nasza firma na przestrzeni ponad 10 lat wyspecjalizowała się w produkcji domów według indywidualnych potrzeb klientów. Mieliśmy przyjemność realizowania wielu takich projektów dla najbardziej wymagających klientów detalicznych i dealerów z całej Europy. 

Co prawda w standardowej ofercie posiadamy największe modele o rozmiarach 12 x 4 m, ale na specjalne zamówienie budujemy domy o długości aż do 14 metrów (56 m²).

Udzielamy 24-miesięcznej gwarancji, która obejmuje wszystkie elementy wchodzące w skład domku.